SoccerVital.com soccer predictions.

Livescores

Live Games
World UEFA Europa League World UEFA Europa League
20:00Atalanta - Bayer Leverkusen +
Angola Girabola Angola Girabola
15:30Santa Rita - Petro de Luanda +
Argentina Liga Profesional Argentina Argentina Liga Profesional Argentina
FTVelez Sarsfield 1 - 0 Newells Old Boys +
Argentina Copa Argentina Argentina Copa Argentina
PENTemperley 1 - 1 River Plate +
Argentina Primera B Metropolitana Argentina Primera B Metropolitana
19:30Argentino Quilmes - Comunicaciones +
SUSPVilla San Carlos 2 - 0 Los Andes +
Armenia First League Armenia First League
14:00Shirak II - Syunik +
Australia Northern NSW NPL Australia Northern NSW NPL
11:00Valentine - Hamilton Olympic +
Australia NNSW League 1 Australia NNSW League 1
11:00Toronto Awaba Stags - Wallsend Red Devils +
11:00Thornton Redbacks - West Wallsend +
11:00Belmont Swansea - South Cardiff +
Australia Capital Territory NPL 2 Australia Capital Territory NPL 2
09:00Queanbeyan City - Canberra Juventus +
Bolivia Primera División Bolivia Primera División
FTIndependiente Petrolero 3 - 2 Oriente Petrolero +
20:00Real Tomayapo - Universitario de Vinto +
Bosnia 1st League - FBiH Bosnia 1st League - FBiH
15:30Tomislav - Sloboda Tuzla +
16:30TOŠK Tešanj - Rudar Kakanj +
16:30Bratstvo Gračanica - Vis Kosova +
16:30Čelik - Jedinstvo Bihać +
16:30Gornji Rahić - Budućnost Banovići +
16:30Goražde - Gradina +
16:30Mladost Doboj Kakanj - Zvijezda Gradačac +
16:30Radnik Hadžići - Stupčanica Olovo +
Brazil Copa Do Brasil Brazil Copa Do Brasil
PENVasco DA Gama 3 - 3 Fortaleza EC +
23:00Fluminense - Sampaio Correa +
23:00Vitoria - Botafogo +
23:00Atletico Goianiense - Brusque +
23:00Sport Recife - Atletico-MG +
PSTGremio - Operario-PR +
Brazil Serie D Brazil Serie D
FTSerra Talhada 1 - 0 Democrata SL +
Brazil Catarinense U20 Brazil Catarinense U20
19:00Criciuma U20 - Chapecoense U20 +
19:00Internacional SC U20 - Barra SC U20 +
19:00Marcilio Dias U20 - Joinville U20 +
19:00Avaí U20 - Hercílio Luz U20 +
Brazil Copa Espírito Santo Brazil Copa Espírito Santo
23:45Sport Brasil ES - Real Noroeste +
Brazil Brasiliense U20 Brazil Brasiliense U20
18:30Planaltina U20 - Botafogo DF U20 +
19:00Real Brasília U20 - CFZ Brasilia U20 +
19:30Ceilandense U20 - Paranoa U20 +
23:30Gama U20 - Ceilândia U20 +
Bulgaria First League Bulgaria First League
14:00Levski Krumovgrad - Levski Sofia +
16:30Ludogorets - Lokomotiv Plovdiv +
Burkina-Faso Ligue 1 Burkina-Faso Ligue 1
TDBRoyal - RCK +
TDBRC Bobo-Dioulasso - Douanes +
TDBSalitas - KOZAF +
Canada Canadian Championship Canada Canadian Championship
FTToronto FC 8 - 1 Saint-Laurent +
FTVancouver Whitecaps 0 - 1 Cavalry FC +
China Super League China Super League
12:35Qingdao Youth Island - Changchun Yatai +
13:00SHANGHAI SIPG - Chengdu Better City +
Colombia Primera B Colombia Primera B
FTLlaneros 1 - 1 Union Magdalena +
Congo-DR Ligue 1 Congo-DR Ligue 1
14:00Maniema Union - Lubumbashi Sport +
14:30TP Mazembe - Saint Eloi Lupopo +
15:00JSK - Dauphins Noirs +
Croatia Cup Croatia Cup
17:00HNK Rijeka - Dinamo Zagreb +
Czech-Republic Cup Czech-Republic Cup
17:00Plzen - Sparta Praha +
Czech-Republic 3. liga - MSFL Czech-Republic 3. liga - MSFL
15:00Baník Ostrava II - Hodonín +
16:00Blansko - Slovácko II +
16:00Znojmo - Uničov +
16:30Tatran Bohunice - Zlín II +
16:30Uherský Brod - Karviná II +
16:30Třinec - Frýdek-Místek +
16:30Start Brno - Hlučín +
17:00Hranice - Slovan Rosice +
Dominican-Republic Liga Mayor Dominican-Republic Liga Mayor
23:00San Cristóbal - Moca +
Ecuador Liga Pro Ecuador Liga Pro
21:30Mushuc Runa SC - Universidad Catolica +
Ecuador Liga Pro Serie B Ecuador Liga Pro Serie B
FTGuayaquil City FC 1 - 1 9 de Octubre +
21:00Gualaceo SC - UT Cotopaxi +
Egypt Second League Egypt Second League
15:00Tersana - Haras El Hodood +
15:00Sporting Alexandria - Suez +
Egypt Second League - Play-offs Egypt Second League - Play-offs
15:00Tersana - Haras El Hodood +
15:00Sporting Alexandria - Suez +
El-Salvador Primera Division El-Salvador Primera Division
FTAlianza 2 - 1 FAS +
Estonia Meistriliiga Estonia Meistriliiga
17:00Paide - Kalju Nomme +
17:00FC Levadia Tallinn - Tallinna Kalev +
Finland Veikkausliiga Finland Veikkausliiga
16:00vaasa PS - KuPS +
16:00HJK helsinki - IF Gnistan +
18:00Ilves Tampere - Inter Turku +
Finland Ykkönen Finland Ykkönen
16:30FC jazz - VIFK +
16:30PKKU - Rops +
16:30Vaajakoski - EPS +
17:00Atlantis - KPV-j +
Finland Ykkösliiga Finland Ykkösliiga
16:30JäPS - Turku PS +
Ghana Premier League Ghana Premier League
16:00Dreams - Legon Cities +
Greece Super League 2 Greece Super League 2
12:00Giouchtas - Diagoras +
14:00Ilioupoli - Ionikos +
14:00Iraklis 1908 - Kampaniakos Chalastra +
14:00Kozani - Aiolikos +
14:00Anagennisi Karditsas - PAOK II +
Guinea Ligue 1 Guinea Ligue 1
17:00Renaissance - Horoya +
17:00Hafia - ASM Sangarédi +
Haiti Ligue Haïtienne Haiti Ligue Haïtienne
20:00Ouanaminthe - América des Cayes +
22:00Real du Cap - Cavaly +
Hong-Kong Premier League Hong-Kong Premier League
13:00Eastern - Hong Kong FC +
Iraq Iraqi League Iraq Iraqi League
16:15Al Quwa Al Jawiya - Al Kahrabaa +
16:15Karbala - Naft Maysan +
18:15Zakho - Erbil +
18:15Duhok - Al Zawraa +
Japan J-League Cup Japan J-League Cup
11:00Machida Zelvia - Kashima +
11:00V-varen Nagasaki - Urawa +
11:00Tokyo Verdy - Sanfrecce Hiroshima +
11:00Kataller Toyama - Vissel Kobe +
11:00Yokohama FC - Nagoya Grampus +
11:00Kashiwa Reysol - Avispa Fukuoka +
11:00FC Ryukyu - Cerezo Osaka +
11:00Blaublitz Akita - Albirex Niigata +
11:00Sagan Tosu - FC Tokyo +
11:00Parceiro Nagano - Consadole Sapporo +
Kazakhstan 1. Division Kazakhstan 1. Division
12:00Akzhayik - Khan Tengri +
14:00Taraz - Ekibastuz +
14:00Kaspiy - SD Family +
Kosovo Cup Kosovo Cup
14:00Ballkani - Prishtina +
Libya Premier League Libya Premier League
16:00Al Bashaer Club - Olympic Azzaweya +
16:00Al-Khmes - Abu Salim +
16:00Al-Madina - Al Malaab El Libby +
Macedonia Cup Macedonia Cup
18:00Tikveš - Voska Sport +
Mauritius Mauritian League Mauritius Mauritian League
15:30Savanne - ASVP +
Netherlands Eredivisie Netherlands Eredivisie
17:45ADO Den Haag - Excelsior +
Norway 1. Division Norway 1. Division
18:00Bryne - Aalesund +
18:00Kongsvinger - Mjondalen +
18:00Sogndal - Raufoss +
18:00Egersund - Levanger +
18:00Ranheim - Stabaek +
18:00Asane - Valerenga +
Paraguay Division Profesional - Apertura Paraguay Division Profesional - Apertura
FTLibertad Asuncion 5 - 0 Nacional Asuncion +
22:30Sportivo Luqueno - Olimpia +
22:30SOL DE America - Tacuary +
Paraguay Division Intermedia Paraguay Division Intermedia
19:3012 de Junio VH - Martin Ledesma +
19:30Sportivo Carapeguá - Atlético Colegiales +
Romania Liga III - Play-offs Romania Liga III - Play-offs
16:00Focşani - Bucovina Rădăuţi +
16:00FC Bacau - Metalul Buzău +
16:00Popești-Leordeni - CS Afumati +
16:00Dunarea Calarasi - CS Dinamo București +
16:00Vediţa Coloneşti - Muscelul Câmpulung Elite +
16:00Olimpic Zărneşti - CSM Ramnicu Valcea +
16:00FC Politehnica Timisoara - Ghiroda şi Giarmata Vii +
16:00Filiaşi - Bihor Oradea +
16:00Sighetu Marmaţiei - Gloria Bistriţa +
16:00Unirea Ungheni - SCM Zalău +
Russia Second League - Group 1 Russia Second League - Group 1
14:00Alaniya Vladikavkaz II - Stroitel Kamensk-Shakht. +
14:00Forte Taganrog - Angust Nazran +
16:00Dinamo Stavropol - Biolog +
Russia Second League A - Spring Season Gold Russia Second League A - Spring Season Gold
14:30Chelyabinsk - Rotor Volgograd +
Saudi-Arabia Division 1 Saudi-Arabia Division 1
17:00Hajer - Al-Qadisiyah FC +
South-Korea K League 2 South-Korea K League 2
11:30Busan I Park - Cheonan City +
11:30Gimpo Citizen - Seongnam FC +
11:30Gyeongnam FC - Ansan Greeners +
Sweden Superettan Sweden Superettan
18:00Orgryte IS - trelleborgs FF +
18:00Helsingborg - Skövde AIK +
18:00Osters IF - Landskrona BoIS +
18:00Ostersunds FK - gefle IF +
18:00GIF Sundsvall - Sandviken +
Sweden Svenska Cupen Sweden Svenska Cupen
17:45Åstorp - Eskilsminne +
18:00Tidaholms GoIF - Jonkopings Sodra +
18:30Enskede - Arlanda +
Tanzania Ligi kuu Bara Tanzania Ligi kuu Bara
14:00Kitayosce - Ihefu +
14:00Dodoma Jiji - Young Africans +
Thailand League Cup Thailand League Cup
12:00Bangkok Glass - Port FC +
13:00Buriram United - Muangthong United +
Tunisia Ligue 1 Tunisia Ligue 1
15:30AS Soliman - AS Marsa +
15:30US Tataouine - US Ben Guerdane +
Turkey 2. Lig Turkey 2. Lig
13:30Hekimoğlu Trabzon - Van BB +
13:3076 Iğdır Belediyespor - Kastamonuspor 1966 +
Turkmenistan Ýokary Liga Turkmenistan Ýokary Liga
13:00Aşgabat - Ahal +
13:00Köpetdag Aşgabat - Balkan +
13:00Merw - Arkadag +
13:00Energetik - Altyn Asyr +
USA USL League Two USA USL League Two
00:00Virginia Marauders - Lionsbridge +
00:30West Chester United II - Lone Star II +
16:00Flint City Bucks - Union Macomb +
21:00Black Rock - Vermont Green +
21:30Athens United - Birmingham Legion II +
21:30Charlotte Independence 2 - Wake +
USA US Open Cup USA US Open Cup
PENCharleston Battery 0 - 0 Atlanta United FC +
FTNew York City II 0 - 3 New Mexico United +
FTSporting Kansas City 4 - 0 FC Tulsa +
AETSacramento Republic 4 - 3 San Jose Earthquakes +
FTLos Angeles FC 3 - 0 Loudoun United +
Uzbekistan Pro League A Uzbekistan Pro League A
14:00Shortan - Xorazm +
Vietnam V.League 1 Vietnam V.League 1
12:00Nam Dinh - Hai Phong +
12:00Sanna Khanh Hoa - Viettel +
12:00Binh Dinh - Song Lam Nghe An +
World Friendlies Clubs World Friendlies Clubs
10:45Newcastle - Tottenham +
Zimbabwe Premier Soccer League Zimbabwe Premier Soccer League
14:00Green Fuel - Bikita Minerals +
14:00Hwange - Kariba +
14:00Yadah - Platinum +
14:00Bulawayo Chiefs - CAPS United +
14:00Simba Bhora - Herentals +
14:00TelOne - Chicken Inn +
14:00Chegutu Pirates - Ngezi Platinum +